Cik Lielas Naudas Summas Var Pārskaitīt Internetbankā?
Cik vēlies aizņemties?
3000
Kad plāno atdot?
120 mēn.

89.91 €/mēn.

Ikmēneša
maksājums

Kredīts Tev

Latkredits Blogs

Jaunumi finanšu nozarē, mūsu pakalpojumi un ikdienas padomi darbībās ar finansēm

Atgriezties uz sākumu
31.07.2024

Cik Lielas Naudas Summas Var Pārskaitīt Internetbankā?

Internetbankas izmantošana maksājumu veikšanai kļūst aizvien populārāka, un tam ir daudz pamatotu iemeslu. Viens no tiem — ērtība. Taču vai esi kādreiz aizdomājies, cik daudz naudas ir iespējams pārskaitīt internetbankā un kādi faktori nosaka šo ierobežojumu?

Šajā rakstā skaidrosim, cik lielu summu var pārskaitīt internetbankā un kādi ierobežojumi var tikt piemēroti maksājumiem internetbankā, kā arī to, vai šos limitus ir iespējams mainīt. Lasi tālāk!

Internetbankas Pārskaitījumu Ierobežojumi

Maksājumiem internetbankā var tikt piemēroti dažādi ierobežojumi. Populārākie no tiem — maksimālā un minimālā pārskaitījuma summa, dienas un mēneša limiti.

Minimālā un maksimālā naudas pārskaitījuma summa

Viens no limitiem, kas var tikt piemērots internetbankas maksājumiem, ir minimālā un maksimālā pārskaitījuma summa. Šis limits tiešā veidā ierobežo to, cik lielus pārskaitījumus vari veikt. Piemērotie limiti var atšķirties atkarībā no tā, kādas bankas klients esi un kāda veida konts ir atvērts (privātpersonas vai uzņēmuma), kā arī citiem faktoriem.

Minimālās pārskaitījuma summas limits tiek piemērots salīdzinoši reti un norāda uz mazāko iespējamo summu, ko iespējams pārskaitīt. Biežāk minimālās pārskaitījuma summas limits tiek piemērots starptautiskiem maksājumiem.

Savukārt maksimālās pārskaitījuma summas limits visbiežāk nosaka viena darījuma limitu. Lielāku summu par norādīto pārskaitīt nebūs iespējams. Šis limits tiek piemērots, lai novērstu krāpšanu. Privātpersonām šis limits parasti ir zemāks, ja salīdzina ar uzņēmumu kontiem.

Dienas un mēneša limiti

Bez minimālā un maksimālā viena darījuma limita, maksājumiem var tikt piemērots dienas un nedēļas limits, kas paredz kopējo summu, ko var pārskaitīt konkrētā laika periodā. Bieži internetbankas lietotājs pats var noteikt, cik lielu dienas un nedēļas limitu vēlas uzstādīt.

Kā un kur pārbaudīt konkrētas bankas pārskaitījumu ierobežojumus

Naudas pārskaitījuma ierobežojumus var apskatīt savas bankas internetbankā. Visbiežāk būs jāveic izmaiņas līgumā, to var izdarīt ātri un ērti. Izmaiņas parasti stājas spēkā nekavējoties, vēlākais — nākamajā darba dienā.

Vai ir iespējams paaugstināt pārskaitījumu limitus?

Jā, ir iespējams mainīt, tai skaitā, paaugstināt pārskaitījumu limitus. To var izdarīt, izmantojot internetbanku vai vēršoties filiālē un piesakot konsultāciju.

Internetbankā tev būs jāpiesakās savā kontā, jādodas uz iestatījumu sadaļu, jāatrod pārskaitījuma limitu sadaļa un jāveic nepieciešamās izmaiņas. Izmaiņas visbiežāk stāsies spēkā nekavējoties. Vari apmeklēt arī bankas filiāli, lai iesniegtu pieprasījumu limitu maiņai.

Starptautiskie Pārskaitījumi un SWIFT Kods

SWIFT kods, kas pazīstams arī kā bankas identifikācijas kods (BIC), ir 8 vai 11 rakstzīmju kods, ko izmanto, lai identificētu konkrētu banku vai finanšu iestādi starptautiskos darījumos. To izmanto, lai nodrošinātu, ka pārrobežu darījumos nauda tiek nosūtīta uz pareizo banku.

SWIFT koda struktūra:

  • Bankas kods (4 rakstzīmes): identificē banku.
  • Valsts kods (2 rakstzīmes): norāda bankas valsti.
  • Atrašanās vietas kods (2 rakstzīmes): identificē atrašanās vietu vai pilsētu.
  • Filiāles kods (3 rakstzīmes, pēc izvēles): identificē konkrēto filiāli.

Piemēram, Luminor SWIFT kods izskatās sekojoši — RIKOLV2X. SWIFT kodu izmanto nosūtot vai saņemot starptautiskos pārskaitījumus. Savukārt bankas izmanto SWIFT kodus, lai pārbaudītu starptautisko darījumu likumību, nodrošinot līdzekļu pareizu novirzīšanu.

Starptautisko pārskaitījumu veikšana ar internetbankas starpniecību

Starptautisko pārskaitījumu veikšana, izmantojot internetbanku, ietver vairākas darbības, lai nodrošinātu, ka nauda droši tiek nosūtīta pareizajam adresātam. Lai veiktu starptautisku maksājumu ar internetbankas starpniecību, jāveic sekojoši soļi:

  1. Pieslēdzies internetbankai, izmantojot savus pieslēgšanās datus.
  2. Dodies uz maksājumu sadaļu un meklē iespēju "Starptautiskie pārskaitījumi".
  3. Ievadi adresāta informāciju, tai skaitā, saņēmēja vārdu (personas vai organizācijas pilnu juridisko nosaukumu), saņēmēja bankas informāciju (SWIFT/BIC kodu, IBAN un konta numuru).
  4. Ievadi pārskaitījuma informāciju, tai skaitā, naudas summu, kuru vēlies pārskaitīt un vēlamo valūtu. Norādi maksājuma mērķi.
  5. Apstiprini maksājumu.

Svarīgi atcerēties

Pirms pārskaitīt naudu, svarīgi paturēt prātā dažas būtiskas lietas.

  • Papildu izmaksas starptautiskiem maksājumiem

Veicot starptautiskos pārskaitījumus, jārēķinās ar papildus izmaksām, kas var rasties. Visbiežāk banka var iekasēt papildus maksu par starptautiskā pārskaitījuma uzsākšanu. Ja pārskaitījumā ir iesaistīta viena vai vairākas korespondentbankas, arī tās var ieturēt apstrādes maksu. Šī maksa parasti tiek atskaitīta no pārskaitījuma summas, pirms tā nonāk saņēmēja bankā. Visbeidzot, jāņem vērā, ka, ja pārskaitījums ietver valūtas konvertāciju, banka var piemērot valūtas kursa maiņas maksu.

  • Maksājumu apstrādes laiks

Tāpat vērts atcerēties, ka starptautisku maksājumu apstrādes laiks var būt krietni ilgāks. Lielākā daļa starptautisko pārskaitījumu saņēmēja kontā nonāk 1–3 darba dienu laikā. Apstrādes ātrumu var ietekmēt iesaistītās bankas, laika joslu atšķirība un jebkuras svētku dienas.

  • Ienākumu un dāvinājumu deklarācija naudas saņēmējam

Naudas aizdevums no privātpersonas, kas tiek saņemts ar internetbankas maksājuma palīdzību, jādeklarē VID. Tas, cik lielu summu var pārskaitīt, ir atrunāts likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9. pantā, taču atsevišķi noteikumi ir dāvinājumiem. Saskaņā ar šo likumu — ar nodokli netiek apliktas dāvanas no fiziskajām personām, ja dāvinātāju ar nodokļa maksātāju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē (vecākiem, bērniem, mazbērniem, vecvecākiem, brāļiem, māsām, mazmazbērniem, vecvecākiem, brāļu un māsu bērniem). Saņemot naudu no cilvēka, kurš nav laulātais vai tuvs radinieks, ar nodokli netiek aplikta summa līdz 1425 eiro no viena dāvinātāja – fiziskās personas – kalendārajā gadā. No summas virs 1425 eiro jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Apkopojot visu iepriekš minēto, internetbanka ir ērts un populārs risinājums, kā veikt naudas maksājumus gan lokāli, gan starptautiski. Tomēr svarīgi atcerēties, ka internetbankas maksājumiem var būt noteikti limiti. Šie limiti var būt atkarīgi no bankas, kuras klients esi, kā arī konta veida. Svarīgi ir atzīmēt, ka klientiem ir iespēja mainīt šos limitus pēc vajadzības, gan tiešsaistē, gan vēršoties bankas filiālē. Starptautisko pārskaitījumu veikšana ar internetbankas starpniecību ietver papildus izmaksas un var aizņemt ilgāku laiku, jo īpaši, ja iesaistītas vairākas bankas vai notiek valūtas konvertācija. Aicinām ikvienu sekot līdzi maksājumu drošībai internetā un tam, kā sevi pasargāt no krāpniekiem internetā.

Atgriezties uz sākumu